niedziela, 9 czerwca 2013

Stół do skirmishy / Skirmish table

Pod pojęciem "skirmishy" mam oczywiście Malifaux, ale nie wykluczam jakichś innych systemów (Mordheim, Warheim?) czy mniejszych potyczek w systemach, w które już gram (40k, WFB). Ale przede wszystkim Malifaux.

Wraz ze wschodem, że tak powiem, najnowszej wersji, postanowiłem wrócić do mojego drugiego ulubionego systemu i dorobić sobie stół, który niekoniecznie będzie mi zajmował całą jadalnię. Tak więc udałem się na zakupy i po 24 godzinach stół już był gotowy i wysychał.

Poniżej w kilku punktach pokazuję co i jak zrobić.

When I say "skirmish" I mean Malifaux, but I would not say no to other systems (Mordheim, Warheim?) or smaller battles in 40k or WFB. Mainly though, Malifaux.

With the appearance of 2nd edition beta rules I decided to come back to my second favourite game system and get a table that would not take over the whole eating area in my house. So, off to the shops I went and in less than 24 hours the table was done and ready for drying.


Below is what I have done in few steps. photo Skirmish_Table_01.jpg

Zakupiłem płytę ze sklejki trzy stopy na trzy. UWAGA! W Leroy Merlin nie wiedzą co to stopy. 91,5x91,5cm. Do tego cztery listewki 15x15x100, butelkla PVA / wikolu, puszka czarnej farby akrylowej matowej / satynowej oraz piasek (ten już miałem).

I have bought a ply wood board of 3"x3" or 91,5x91,5cm if you wish, four 15x15x100 pieces of wood, bottle of PVA, a can of black satin / matt acrylic paint and sand (this I had already).

 photo Skirmish_Table_02.jpg

Przymocowałem listewki na brzegach. Wzmocniło to nieco gibką płytę i daje możliwość uchwycenia. Od spodu przykleiłem filcowe podkładki (takie jak do krzeszeł).

I have mounted those pieces of wood to strengthen woobly ply of wood and to have something to hold on to while moving it around. Soft sliders have been attached underneath.


 photo Skirmish_Table_03.jpg

Warstwa wikolu i piasek.

Layer of PVA and sand


 photo Skirmish_Table_04.jpg

Kolejna warstwa wikolu, tym razem bez piasku, aby wzmocnić mocowanie piasku.

Another layer of PVA, no sand this time, to increase the hold of sand to the board.


 photo Skirmish_Table_05.jpg

Warstwa czarnej farby. Gruba warstwa, dodatkowo przytrzymuje piasek oraz stanowi podłoże pod malowanie.

A layer of black paint. Thick, to strengthen the grip of sand and prepare the basecoat for further painting.


 photo Skirmish_Table_06.jpg

Losowe placki różnych odcieni brązu, troche mieszanek. Ogólnie Scorched Brown (odpowiednik) oraz drybrushe Bestial Brown i Bleached Bone / Bestial Brown (1:1).

Random splats of different shades of browns. Scroched Brown (equivalent) and Bestial Brown and Bleached Bone / Bestial Brown (1:1).


 photo Skirmish_Table_07.jpg

Placki trawy.

Spots of grass.


 photo Skirmish_Table_08.jpg

I gotowe! Na szybko ustawiony teren. Domek w rogu będzie malowany następny.

And voila! It's done. Quick setup of terrain. The grey house in the corner will be painted next.

3 komentarze:

 1. Ja to zawsze miałem problem, żeby wysypać piasek od razu na całą taką dużą powierzchnię, a nie na raty, bo dziwnie wygląda na łączeniach kolejnych posypywanych obszarów (smarowanie klejem koło już wysypanego piasku). Problem rozwiązał plastikowa packa z trójkątnymi ząbkami - świetnie rozciąga klej po dużej powierzchni.
  Nie napisałeś jakiej grubości sklejki użyłeś.
  Drugą wzmacniającą warstwę wikolu można sobie trochę rozrzedzić wodą - łatwiej się ją rozprowadza i nie odpada piasek. Można też użyć np. budowlanego gruntu akrylowego (np. UNI-GRUNT), albo np. SIDOLUX do podłóg (akryl bezbarwny), a na to dopiero farbę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm grubosc sklejki? 3 warstwowa. gruboscie nie znam ale cos kolo 4-5 milimetrow.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe też właśnie tworzę stół do skirmishu (z naciskiem an Malifo) :D z tym że ja robię swój składany ze względu na to, że nie mam tyle miejsca w domu aby go normalnie przenosić, a i do transportu do auta będzie łatwiej. 4 częściowy, każdy kwadrat po 18" więc całość ma 36"... Fajniutkie malowanie piasku :) ja uderzę bardziej w pustynne klimaty specjalnie pod Guildie :P

  Best regards

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...