czwartek, 19 lutego 2015

Drop Assault? Boom Beach?

Witajcie!

Minęło kilkanaście godzin odkąd bawię się tą grą na swoim telefonie na Androidzie. Jak się pewnie domyślacie, gra przedstawia jednostki nie z Warhammera 40k. To jest Herezja Horusa, czyli 30k. Jest to całkiem fajna opcja, dla tych, którzy czytali książki lub interesują się fluffem poza tym co można znaleźć w kodeksach i rulebooku.

Welcome!

It has been several since I started playing this game on my phone. As you probably have guessed, this game lets you play with units not from Warhammer 40k, but from Horus Heresy era, 30k. This is quite a an amazing option for those who have read the Horus Heresy series or are interested in the fluff beyond what you can find in the codexes and rulebook.


Cały czas grając w tę grę miałem wrażenie, że już to robiłem, gdzieś już to grałem. No i tak, racja, grałem. Boom Beach. Drop Assault to totalna kopia tejże gry. Ten sam silnik, ta sama zasada, ten sam pomysł. Ech... ale czy ja narzekam?

Playing this game I had a feeling I played it already. Yes, I played Boom Beach. Drop Assault is a perfect copy of this game, same rules, sam idea. But am I complaining?


Nie! To nadal świetna zabawa i tym razem mamy szansę pobawić się jednostkami z naszej ulubionej gry, poodkrywać wszystkie lokacje i rozwinąć swoją bazę. Poniżej kilka screenów znalezionych na sieci bo nie umiem robić własnych.

No! It's still a lot of fun and this time we can play with units from our favourite game, discover all locations and develop our base. Below are some screenshots easily availble on the net.


Niektóre elementy rysowane sprowadzone są, do dość komiksowego poziomu, co powoduje, że Angron nie wygląda na strasznego a Techmarine wygląda jak Iron Man w kostiume camo.
Sprajty użyte jako jednostki są dość niskiej rozdzielczości i już nawet na moim Samsungu S4 z nie za dużym ekranem widzę piksele. Oprawa muzyczno graficzna poprawna, bez wodotrysków.

Some graphical elements are brought down to very cartoony style, which causes Angron to look kinda friendly and a Techmarine to be an Iron Mans in camo outfit lookalike.
Some sprites used for units are quite poor resolution, which causes me to see pixels on my Samsung S4 screen, which isn't that big. Music and sounds are ok, nothing spectacular here.


Gra się w to naprawdę świetnie, nie zabiera zbyt dużo czasu no i można wybrać sobie czy chcemy być lojalistami czy zdrajcami. Jak już dokonamy wyboru, czeka nas kolejny - wybór legionu.
Dodatkowo gra jest zupełnie za darmo. Oczywiście możemy wydać pieniądze, żeby przyspieszyć rozgrywkę, ale po co?

Reasumując, gra mi się podoba, ale już to już wcześniej widziałem. Z drugiej strony, skoro schemat działa, to po co go zmieniać?

4/5... -1 punkt za powtarzanie istniejącego schematu i brak kreatywności w podejściu do tematu

The game plays very well, does not take too much time and you can pick your side, whether you want to be loyalists or traitors. Then we can pick the legion.
The game is completely free, but you can of course spend some money to speed the progress.


4/5... -1 point for repeating an exisating scheme and lack of creativity

2 komentarze:

  1. Mnie jakoś ta gra nie porwała. Na dobrą sprawę to jest kolejna gra o uprawie zboża tylko z inną otoczką graficzną, ale co kto lubi. Na plus na pewno zasługuje setting (Horus Heresy!). Jeśli chodzi o tekstury i sprajty, to wersja na ipada ma je w dość dobrej rozdzielczości. Na pełnym zoomie nie widać ni pikselka. Możliwe że androidowy port zubożyli pod tym względem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A na S4 screenshoty robi się przytrzymując volume down + home button ;-)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...