wtorek, 23 sierpnia 2016

Another great news from Games Workshop!


Welcome!

So after yesterday's news we have got another exciting info. It is Age of Sigmar related, but it might also be a sign of things going in the right direction for 40k as well.

Watch the video first, to see what I am talking about.
Witajcie!

Po wczorajszym newsie o Kill Teamie w pudełku, mam kolejną, nieco inną wiadomość świadczącą o tym, że GW zmierza w dobrym kierunku.

Zerknijcie na filmik aby zrozumieć o co mi chodzi.We have some exciting news folks. We are delighted to announce that, for the first time, we'll be streaming live from an official Warhammer gaming event. Join us on the 10th and 11th of September. http://warhammerworld.games-workshop.com/events-hall/
Posted by Warhammer TV on Sunday, 21 August 2016


Why is it good news you might ask?

I know GW has been doing these organized plays every now and then, but streaming them might by a way to gauge the interest. If it is high - they will do more of these. If there is huge interest in those... there might be an official or supported tournament on the way.

At the same time I know they slept this over - there are plenty of unofficial tournaments / events being organised in a very professional manner, but GW coming back might inject new blood and greater tournament support to the game. Mostly I am thinking about rule tweaking and ambiguity fixing. 

So here's me, hoping good new times are coming!Czemu to jest dobra wiadomość?

Wiem, że GW od czasu do czasu organizuje te swoje spędy, gdzie można przyjechać i pograć z innym hobbystami, ale wydaje mi się, że decyzja na stream to chęć sprawdzenia faktycznej popularności i zainteresowania. Jeśli okaże się, że będzie duże, może będą organizować więcej takich. Potem, może nawet odświeżą wsparcie dla turnieji?

Wiem także, że GW przespało kilka lat i dzięki temu mamy już wiele turnieji i wydarzeń, które wsparcia GW nie potrzebują. Nie mniej jednak, uważam, że jeśli nawet by się ograniczyli do turniejowego postrzegania zasad i niejasności w swoich zasadach, my gracze na tym skorzystamy.

Siedzę sobie i trzymam blisko ten promyk nadzieji!


8 komentarzy:

 1. Kamera na żywo ze stołów w HQ GW była lata temu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie no jasne, wiem o tym, ale teraz jest to promowane na inny sposób... założę się, że 99% ludzi nie wie o takich opcjach ;)

   Usuń
 2. Lubię GW, więc to nie jest komentarz od hejtera tego działającego na giełdzie molocha, który jednak rządzi się rynkiem i oczekiwaniami inwestorów, a nie głosem ludu.
  Czy jest to spojrzenie na faktyczne zainteresowanie? Na pewno, bo są to statystyki, którymi będzie można (raczej na pewno) się pochwalić czy to w WD czy na zebraniu zarządu. Uważam mimo wszystko, że jest to maciupeńki krok na przód, ale w logice GW pewnie jest to wyjście do graczy, którzy nie mogą tam być. Ale jak się robi takie rzeczy pokazuje ot choćby Beasts of War.
  Tak czy siak, uważam, że każdy mały chociaż krok łaski ze strony GW w stronę graczy wyjdzie nam na plus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ci za ten wpis.

   Jasne, nie możemy zapominać, że to przede wszystkim FIRMA, AKCJE i ROI ;)
   Ale dobrze, że otwierają się na swoich graczy, którzy przez wiele lat ich pozostawili, a właściwie to zostali pozostawieni sobie i musieli kombinować. Mnie to cieszy... zobaczymy co dalej.

   Usuń
  2. Bardzo dobrze :) Tyle, że akurat oni mogą sobie pozwolić na lekkie omijanie potrzeb graczy łukiem, bo mają na to środki. Może najlepszym przykładem będą figurki. Jak firma ma pieniądze i zasoby to nie pozwoli na turniejach czy w trakcie konkursów malarskich na korzystanie przez uczestników z modeli innych firm i/lub konwersji z części innych niż wyprodukowane przez tą firmę. Jak firma się rozwija to przymknie oko, bo chce ludzi do siebie przyciągnąć :) Chociaż i to czasami nie jest reguła. Oczywiście należy też takie postępowanie zrozumieć. Robisz swój turniej, a ludzie przychodzą z figurkami konkurencji i wyróżniają się z tłumu.
   No, ale wracając do tematu, fajnie że będzie transmisja. To mały krok dla GW, ale wielki dla społeczności. Większym byłoby również rozpoczęcie pokazywania się w terenie na eventach organizowanych nie tylko przez siebie. Kolejnym wsparcie turniejów, kilkoma bzdetami, które jednak cieszą, a ich raczej nie kosztują. Miejmy nadzieję, że się to rozwinie w dobrą stronę. Zobaczymy...

   Usuń
 3. Ostatnio światełko w tunelu zaczyna przypominać dobrą latarkę, więc pozostaje tylko trzymać kciuki, by dalej szli w tym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest. Coraz więcej pozytywnych zmian. Oby tak dalej!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...