środa, 21 września 2016

30 day Hobby Challenge #21 / 30 dniowe Wyzwanie Figurkowe #21
Favourite cavalry model (armoured or airborne)?


So I'm sitting here thinking which unit deserves to be  picked as an answer for this question and to appear as my choice in this post. And what else can I pick if not the coolest and most versatile unit in ork codex. I'm talking about the Deffkopta, of course.
Twój ulubiony model kawalerii (także powietrznej lub pancernej)?

Siedzę tutaj sobie i rozkminiam, która to jednostka zasługuję na wzmiankę w tym poście, jako odpowiedź i mój wybór. No nie mogę wybrać niczego innego, jak najfajnieszej jak i najbardziej wszechstronnej jednostki w kodeksie orków. Mowa oczywiście o Deffkopcie.


Of course I'm not talking about this one, haha! This piece of crap is so overpriced and available for dirt cheap elsewhere...
Haha! Oczywiście nie mówię o tej wersji. Chyba najdroższa wersja modelu, która jest też dostępna za bezcen w dużo lepszym wydaniu!

This is not an official pic, since you cannot find this model anywhere else except for Assault on Black Reach boxset from yeeeaaars ago.

In game as in conversions these models are so versatile. Not to take too much of your time let me bullet point it:

In game:
- objective retaker on last turn - 12" movement and 12" flat out
- harass unit - outflank and rokkits with S8 AP3 rarely get ignored, so to take it down is one turn less of shooting my boyz
- in a group of five they can be a pain in assault - just before charge fire up 15 big shoota shots and then smash with 20 S5 attacks and... Hit&Run and charge again... or run away.

Conversion wise, let the pictures below speak for themselves. None of these models is mine, I found them on Google search.

Nie jest to może i oficjalna fotka, ale nie da się tego modelu kupić inaczej, jak pozostałości po Inwazji na Czarną Grań sprzed wieeeluuu lat.

I w grze i w konwersjach model ten ma swój urok i wielorakie zastosowania. Żeby się nie rozpisywać napiszę w punktach i pokażę kilka fotek.

W grze:
- zajmowacz znaczników w ostatniej turze - 12" ruchu, 12" flat out
- przeszkadzajka - outflank i rokkity S8 AP3, tego się nie ignoruje, a to znaczy, że tura strzelania nie idzie w boysów
- w grupie pięciu potrafią zrobić sieczkę - przed atakiem wypłacić 15 strzałów TwinLinked a potem zaatakować z siłą 5 i 20 atakami... no i zrobić Hit&Run i zszarżować znowu, albo uciec.

W modelarce, niech zdjęcia mówią same za siebie. Znalezione w necie, żadne z tych modeli nie są moje. 


5 komentarzy:

 1. Miałem je kiedyś właśnie z Inwazji i próbowałem nawet konwertować =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co Ci wyszło? Poka poka :D

   Usuń
  2. Niestety musiałem je kiedyś sprzedać, ale pamiętam, że typowo po orkowemu były dodatkowe piły, ostrza i coś ala podwieszona bomba =)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...