poniedziałek, 26 września 2016

30 day Hobby Challenge #26 and #27 / 30 dniowe Wyzwanie Figurkowe #26 i #27An army you would like to play with?
and

An army you would NOT like to play with?


I can't hide the fakt that I already play the army of my choice. Hence I decided to join up two posts into one to make one short instead of two CLICKBAITS and shit.

Why do I play orks? I love those greenskinned idiots, this stampede of neverending fury and inbred ability to make everything work. Glorious!

The army that I would like not to play are the Grey Knights. Not because I hate them for one particular reason. It's just that this is a low model count army, and such armies are unoforgiveable when it comes to mistakes. I mean all armies are like that, but this one in particular.
I really do like the low model count though... 

Frakcja którą chciałbyś dowodzić lub kolekcjonować?
oraz

Frakcja którą NIE chciałbyś dowodzić lub kolekcjonować?

Nie da się ukryć faktu, że już gram swoją wybraną frakcją, dlatego też postanowiłem połączyć dwa dni w jeden post, zamiast stworzyć cholerne CLICKBAITY.

Dlaczego gram orkami? Dlatego, że lubię tych zielonoskórych debili, rozpędzoną masę i ich wrodzony makgajweryzm. Piękna sprawa.

Armią, którą bym nie chciał dowodzić, są Grey Knights. Nie dlatego, że nie cierpię z jakiegoś powodu tej armii, a dlatego, że to jest armia, która nie wybacza błędów. To znaczy żadna nie wybacza, ale mało modelowe armie są bezwględne. A ja nie mam takich umiejętności i tyle. Podoba mi się natomiast mała ilość modeli... 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...