niedziela, 28 grudnia 2014

[Militaria] PzKpfw I Ausf. B

Witajcie!

Przedstawiam wam jedną ze swoich słabości, a mianowicie serię Wrzesień 1939. Kupuje te pudełka, leżą i się kurzą, czasami na nie popatrzę ale nigdy nic nie robię. Tym razem postanowiłem jednego dnia złapać i skończyć. Modele są małe, więc łatwo dać radę. Zacząłem zabawę od PzKpfw I Ausf. B. Nie martwię się o super zgodność historyczną, po prostu chcę fajnie złożyć model i jeśli uda mi się przy nim czegoś nauczyć (pigmenty) to tym lepiej.

Welcome!

I present you one of my guilty pleasures which is September 1939 series. I buy these boxes, put them away and they stay there for a long time. I look at them from time to time, but that's it. This time however I took one out and decided to complete it within one day. The models are quite small so there should be no problem. I also do not pay special attention to historical accuracy, I just want these models on my shelves and if I can test some techniques on them (pigments) even better.
Jak widać, pudełko nie zawiera instrukcji, ale po wyprasce chyba widać, że potrzeby nie ma raczej. Jak złożyć model, pokazane jest na rewersie pudełka i to wystarcza. Model jest naprawdę dobrej jakości, jednak wycinanie elementów grozi ich uszkodzeniem i trzeba uważać.

As you can see, the box does not contain any guides, but judging by the amount of elements in the box, there should be no need. There is a small schematic on the back od the box, though. The elements are very detailed and well cast, but they are so delicate that cutting them out has to be done carefully, not to damage them.A więc po wycinaniu i złożeniu wszystkich części, model prezentuje się tak. Mały ładny modelik.

So after taking all the bits out of the sprues and compeleted assembly the models looks like so. Nice and small model.Jak zwykle, odrobina preshadingu nie zaszkodzi, nawet na tak małą skalę.

A bit of preshading will not hurt, even on such a small scale.


No i skończony model w kijowym oświetleniu, zabijającym wszystko to co z nim poczyniłem (highlighty, weathering, pigmenty).

And the finished model in a shitty light that flattens out all work I have put into it (highlights, weathering, pigments).I ten sam model, tylko już obfociany porządnie. Jak zwykle zapraszam do komentowania i hejtowania w sekcji poniżej.

And the same model in a better light. As always I invite you to comment and troll in the section below.

8 komentarzy:

 1. To może małe testy zasad w jakiś dzień u Wodza w Stagrafie? Też mam tego sporo, jednak na razie nie ruszałem z braku aero. Ale do testów może być sam plastik ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zlinkuję, bo oficjalnie ich nie ma. To, co mam, dostałem od twórcy do testowania, z prośbą o zbytnie nie rozpowszechnianie, i rzecz jasna mogą się w jakiś sposób różnić od tych, których może kiedyś doczekamy się oficjalnie.
  Tydzień po sylwestrze mam zamiar mieć wolny, więc możemy się wtedy jakoś umówić. Pisz w razie czego na forum.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyszedł bardzo ładnie. Oświetlenie nie takie złe - wszystko bardzo ładnie widać (no chyba, że jest jeszcze lepiej! ;-) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. te poprzednie foty w kwadracie są kiepowe, ta ostatnia już git malina ;)

   Usuń
 4. Szkoda że nie postanowiłeś pomalować go na szaro.
  JA mam podobnie jeśli chodzi o serię Wrzesień 1939, mam wszystkie pudła, kilka nawet w większej ilości i jeszcze nic nie złożyłem. Modele czekają na lepsze dni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile czasu zajęło Ci złożenie tego modelu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 30 minut? może godzinka z wycinaniem wszystkiego bardzo delikatnie i oczyszczaniem nadlewek

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...